0.00
0
0
Subtotaal:0.00
Geen producten in je winkelwagen.

Crémant de Bordeaux Rosé, Château de Bonhoste, Frankrijk

Een verrassende Crémant de Bordeaux Rosé, gemaakt van 70% Cabernet Franc en 30% Merlot. Delicate aroma’s van framboos en aardbei duiken je neus in. Verfijnd, met een fijne bubble. In de mond tonen van aalbes, cassis en de harde korst van versgebakken brood. Dit is een zeer toegankelijke bubble die je op het terras of als aperitief makkelijk kunt schenken. Niet voor niets een gouden medaille op het congres van de onafhankelijke wijntelers 2025 (Médaille d’Or au Concours des Vignerons Indépendants 2025.

Land

Frankrijk

Smaak

Verfijnd en bloemen

Lekker bij

Pasta en penne, Harde witte kazen, Zoete desserts

Soort wijn

Bubbles

13.95

Categorie

Met het gezicht op St. Emilion bevindt zich het Château Bonhoste. Een middelgroot domein met ca 44 ha wijngaarden, voornamelijk op een bodem van kalk-klei grond. Deze bodemgesteldheid zorgt voor een uitstekende drainage, waardoor de ziektedruk laag blijft. Al sinds 2013 is het bedrijf HVE* gecertificeerd. Het gebruik van kunstmest, herbiciden of pesticiden wordt alleen bij noodzaak toegepast. Sinds 2005 zwaaien Yannick en Sylvaine Fournier de scepter. Yannick, een afgestudeerd oenoloog, wil eerlijke kwaliteitswijnen maken met een prettig prijskaartje. Wij kwamen Sylvaine tegen op de Vinexpo in Parijs en waren onmiddellijk gecharmeerd door haar deskundige uitleg van het  – best wel – uitgebreide gamma aan wijnen (naast Château Bonhoste bezit de familie ook nog een wijndomein in de Bergerac).

Wij proefden de rode Bordeaux en waren gelijk onder de indruk. Wat een mooi fruit en hoe toegankelijk zijn deze – Merlot gedomineerde – Bordeaux. Vaak moet je je door een berg tannine heen werken voordat je wat proeft. Deze Bordeaux zijn verrassend toegankelijk en open minded. Bonhoste maakt daarnaast ook mooie witte Bordeaux en opmerkelijke Crémants.

*HVE staat voor Haute Valeur Environnementale

Scroll naar boven

Schrijf je in voor de grote Voorjaarsproeverij!

Kom proeven en genieten van een unieke selectie van bijzondere wijnen. De Voorjaarsproeverij vindt plaats op donderdag 15 mei in Cultureel Centrum Landvast in Alblasserdam.

Je bent van harte welkom vanaf 19.00 uur in de Royaalzaal. Hier staan de lekkerste wijnen, bubbles en port voor je klaar.